Volkswagen Ön Cam

Volkswagen Ön Cam

Binek ya da ticari araçlarda kullanılan özel üretim camlar, herhangi bir kaza ya da hafif darbelerde sizi ve araç içindekileri korumak üzere üretilir. Birbirinden farklı işlemlerden geçerek üretilen özel camlar, SolarGlass fabrikalarında tüm standartlara uygun şekilde imal edilir.

Oto camları, bir aracın en büyük parçalarını oluştururken, emniyet ve görünüm açısından da titizlik isteyen en önemli parçalarıdır.

Ön Camlarda Güven ve Emniyet

Araçların cam tamir fiyatları cam üzerindeki hasar türüne, hangi camın hasarlı olduğuna ve araç sigortasının hasarı ödeyip ödemediğine göre değişir. Bu yüzden Volkswagen ön cam değiştirme durumunda, sigortanız büyük önem taşır.

SolarGlass, anlaşmalı olduğu sigorta şirketleriyle oto cam servislerinde cam değişimini yaptırabilirsiniz. Ön camlarda güven ve emniyeti orijinal camlarla yaptırarak, ön cam değişimini gerçekleştirebilirsiniz.

Binek ve Ticari Araçlarda Cam Özellikleri

Binek ve ticari araçlarda lamine camlar, genel olarak ön camlarda kullanılırken, arka ve yan camlarda ise temper camlardan yararlanılır. Lamine camlar; iki ince cam plaka arasına yerleştirilen reçine ürünüyle yüksek basınç ve ısıyla birleştirilir.

Temper camlar ise şoka dayanıklılığı, diğer camlara göre daha fazladır. Temper camlar kırıldığında sürücü ve yolcuların güvenliğini sağlayacak şekilde, özel olarak üretilir. SolarGlass TS EN ISO 9001:2008 standartlarına uygun olarak, kendi fabrikasında oto cam üretimi yapar.

Tüm Testlerden Geçen Camlar

SolarGlass fabrikasında özel olarak üretilen camlar, tüm dayanıklılık testlerinden geçtikten sonra satışa sunulur. Volkswagen ön cam yanında diğer binek ve ticari araçlar için üretilen camlar, çeşitli testlere tabi tutulur.

Işık geçirip geçirmediği, görüş netliği, kalınlığı, görünümü, kafa darbesi, delinme durumu, termal şok, sıcaklık ve rutubet, sert cisim darbesi gibi birçok test, SolarGlass fabrikalarında test edildikten sonra, satışı yapılır.