Temper cam

Temper cam bilinen adıyla güvenli cam birçok farklı sebepten kullanılmaktadır. Ancak üretimindeki ana amaç kırılmalara dayanıklı ve sağlam bir camın ortaya çıkarılmasıdır.

Bu yüzden güçlendirilmiş cam olarak da adlandırılırlar. Sıradan camlar en ufak darbelerde dahi son derece hızlı bir şekilde kırılabilirken güçlendirilmiş camlar darbelere direnç gösterebilir. Bu camlar son derece özel bir üretim tekniği ile ortaya çıkarılmaktadır. Güçlendirilmiş camların üretiminde çok yüksek ısılar kullanılmakta ve olabilecek en yüksek dayanıklılık elde edilmektedir.

Camlar öncelikli olarak çok yüksek miktarlarda ısılara maruz bırakılır. Ardından ise ani bir şekilde soğuk hava camlara uygulanır ve güçlenmeleri sağlanır. Sırdan camlar kırıldıklarında son derece kesin ve sivri uçlu camlara ayrılabilirler. Ancak güçlendirilmiş camların kırılması çok zor olmasına karşın, kırıldıkları zaman kesin olmayan parçalara ayrılırlar. Bu sayede maksimum güvenlik sağlanmış olur. Güçlendirilmiş camlar güvenlik alanlarında ya da çok yüksek binalarda kullanılabilir. Temper cam birbirinden farklı birçok alanda kullanılsa dahi ana amacı güvenliği sağlamaktır.

Güçlü ve her koşula dayanıklı yapısı sayesinde bu camlar olabilecek her türlü olumsuzluğa direnç gösterebilirler. Bu bağlamda kullanılacakları alanlarda maksimum güvenliği sağlamakta ve korumada etkin rol oynamaktadırlar. Özellikle darbelere karşı direnç gösteren yapısı sayesinde sıradan ya da herhangi bir çarpma sonucu oluşabilecek darbelerde hızlı bir şekilde kırılmazlar. Kalın yapıları sayesinde her zaman kırılmaya direnç gösterirler.

Yorum (0)
Yorum Yap